Як отримати одноразову допомогу?

Як отримати одноразову допомогу?

Умови призначення, порядок виплати, розмір одноразової допомоги при народженні дитини визначені у ст. ст. 11-12 Федерального закону від 19 травня 1995 р. N 81-ФЗ і розділом IV Порядку та умов призначення і виплати державних допомог громадянам, які мають дітей, затвердженого Наказом Міністерства охорони здоров’я РФ від 23 грудня 2009 р. 1012н. підлягає щорічній індексації. У районах і місцевостях, де встановлені районні коефіцієнти до заробітної плати, розмір одноразової допомоги при народженні дитини виплачується з урахуванням районного коефіцієнта. У разі зміни розміру одноразової допомоги при народженні дитини допомога у зміненому розмірі призначається, якщо дитина народилася в день, коли відповідно до федеральному законом був змінений розмір допомоги, і пізніше. Якщо дитина народилася до набрання чинності федерального закону, яким був змінений розмір допомоги, допомога виплачується в раніше встановленому розмірі, незалежно від того, коли було звернення за ним.

Наприклад, одноразова допомога при народженні дитини в розмірі 10989 руб. виплачується, якщо дитина народилася 1 січня 2010 р. і пізніше. Якщо дитина народився 31 грудня 2009 р. і раніше, допомога виплачується в розмірі 9 989 руб. 86 коп. , Навіть якщо звернення за ним пішло після 1 січня 2010 р. Довідку про народження дитини (дітей) за формою 24, видану органами ЗАГС.

У разі втрати довідки про народження дитини одноразова допомога може бути видано по дублікату довідки про народження, виданим органами загсу, при пред’явленні довідки з місця роботи другого з батьків про те, що цей посібник він не отримував; якщо обоє батьків працюють — довідку з місця роботи другого батьків про те, що йому допомога не призначалося і не виплачувалося. Звертатися за посібником слід за місцем роботи матері, а якщо мати не працює і не вчиться — за місцем роботи батька або особи, що заміняє батьків.

Допомога призначається на народжених та усиновлених дітей, якщо звернення за ним пішло не пізніше шести місяців з дня народження і виплачується протягом 10 днів з дати подання всіх документів. Роботодавець може надати працівниці ще й матеріальну допомогу.

У цьому випадку одночасно з документами на отримання одноразової допомоги співробітниця може подати заяву про отримання одноразової матеріальної допомоги у зв’язку з народженням дитини. З 1 січня 2008 р. звільнений від оподаткування суми одноразової матеріальної допомоги, що надається батькам при народженні дитини та виплачуваної протягом першого року після народження (усиновлення, удочеріння), але не більше 50 тисяч рублів на кожну дитину (абзац 6 п. 8 ст. 217 НКРФ). документ, що засвідчує особу батьків (та копії); довідку про народження дитини (дітей) за формою 24, видану органами ЗАГС; виписки з трудових книжок, засвідчені в установленому порядку, військового квитка або іншого документа про останнє місце роботи (служби, навчання — дипломи , атестати), що підтверджують факт відсутності у батьків трудової діяльності; довідка органу соціального захисту населення за місцем проживання другого з батьків про неотримання їм допомоги на дитину (якщо немає можливості отримати довідку, то орган соц. захисту сам робить запит);

У разі, коли обидва батьки не працюють (не вчаться), одноразова допомога призначається і виплачується органами соціального захисту населення за місцем проживання дитини. Допомога призначається, якщо звернення за ним пішло не пізніше шести місяців з дня народження і виплачується протягом 10 днів з дати подання всіх необхідних документів. Для студентів, які мають дітей довідку про народження дитини (дітей) за формою 24, видану органами ЗАГС.

У разі втрати довідки про народження дитини одноразова допомога може бути видано по дублікату довідки про народження, виданим органами загсу, при пред’явленні довідки з місця навчання іншого батька про те, що цей посібник він не отримував; якщо обоє батьків вчаться — довідку з місця навчання іншого батьків про те, що йому допомога не призначалося і не виплачувалося; довідку з деканату про підтвердження статусу студента денної форми навчання. Для призначення і виплати одноразової допомоги при народженні дитини студентам очної форми навчання слід звернутися до навчального закладу. Одноразова допомога при народженні дитини виплачується за рахунок коштів фонду соціального страхування не пізніше 10 днів з дня подання всіх необхідних документів, а також не пізніше 6 місяців після народження дитини.

На дітей необхідно додатково подати довідку з органів ЗАГС (за формою 25) про заснування внесення у свідоцтво про народження відомостей про батька дитини. На додаток до федеральним виплатах у ряді суб’єктів РФ встановлені додаткові виплати при народженні дитини.

У Москві одноразової компенсаційної виплати у зв’язку з народженням дитини індексується щорічно. Відповідно до статті 14 Закону міста Москви від 28 січня 2004 року N 4 «Про молодь», з метою соціальної підтримки молодих сімей та поліпшення демографічної ситуації в місті Уряд Москви встановило додаткове одноразова допомога молодим сім’ям ().

Як отримати одноразову допомогу?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!




Комментарии закрыты