Як повернути гроші за навчання?

Як повернути гроші за навчання?

Повернути гроші з бюджету можна, якщо ви витрачаєте їх на освіту своїх дітей, а також брата чи сестри. Але тільки при виконанні трьох умов: вік дитини не перевищує 24 років (тобто, починаючи з дня досягнення дитиною 24-х років, витрати на навчання не приймаються); установа, в якому навчається дитина, має ліцензію на освітню діяльність або інший документ, підтверджує статус навчального закладу. Це може бути, наприклад, Статут установи (Лист Мінфіну від 05. 08. 10 р. 03-04-06/6-163).

Все вищесказане відноситься і до випадків, коли за навчання своїх підопічних платять опікуни та піклувальники (Лист Мінфіну від 10. 06. 10 р. 03-04-05/7-324). А також брати і сестри, у тому числі не є повнорідними (Лист Мінфіну від 18. 10.

2011 03-04-08/8-186). Якщо оплачується навчання інших осіб (подружжя, батьків, онуків та ін), то соціальний податкове вирахування не надається (Листи Мінфіну від 27. 01. 12 р. 03-04-05/5-82, від 21.

07. 10 р. 03-04-05/6-406). Сума вирахування дорівнює фактично виробленим видатках, але не більше 50 тисяч рублів на кожну дитину (абз.

1 подп. 2 п. 1 ст.

219 ПК). Якщо навчаються двоє дітей, то максимальний вирахування складе вже 100 тисяч рублів і т. д. При цьому відрахування надається в сукупності відразу на обох батьків, а також усіх братів і сестер. Таким чином, якщо витрати з оплати навчання несуть обоє батьків, то і відрахування зможуть отримати обидва з урахуванням встановленого обмеження. Приклад. Подружжя Петряєва оплатили навчання дочки на 2 курсі ВНЗ, витративши на це 35 тис. рублів за перший семестр і 40 тис.

рублів за другий. Перший семестр оплатив тато, другий мама. Вся оплата пройшла в 2012 році. Враховуючи обмеження, подружжя не зможе обидва повністю покрити свої витрати, заявивши податкове вирахування в 2013 році.

Зробити це може, наприклад, тато (35000 руб.) І частково мама (50000 руб. 35000 руб. = 15000 руб.). Відрахування розподіляється на розсуд подружжя. За яким навчанню можна отримати освітній відрахування? Податковий кодекс не містять на цей рахунок обмежень. Це може бути: дошкільне виховання в дитячому садку (математика, малювання, розвиток мови та ін.) При цьому плата за освітні послуги повинна бути виділена в договорі або оформлена окремим договором (Лист ФНС від 09.

02. 09 р. 3-5-03/124 @). навчання в спортивних секціях, розвиваючих гуртках, музичних і художніх школах та студіях та ін (Лист Мінфіну від 28.

03. 11 р. 03-04-05/7-193); здобуття загальної (початкового, основного, середнього) освіти (наприклад, в приватних школах) (Лист ФНС від 26. 05. 09 р. 3-5-03/652 @ ); отримання професійної освіти (початкової, середньої, вищої або післявузівської) (Лист ФНС від 26. 05.

09 р. 3-5-03/652 @). Особливу увагу потрібно звернути на оформлення документів. Проблем з отриманням вирахування не буде, якщо в договорі з навчальним закладом та платіжних документах буде вказано один з батьків (Лист Мінфіну від 15.

11. 07 р. 03-04-05-01/367). Але так буває не завжди.

Можливі такі ситуації: 1) Договір уклав батько, а в квитанціях на оплату стоїть ім’я дитини. У цій ситуації вирахування можливий, якщо батько напише заяву, що син (дочка), вносячи гроші за навчання, діяли за дорученням батька і гроші отримали від нього (Лист УФНС по м. Москві від 16.

09. 09 р. 20-14/4/096655, Визначення Конституційного Суду від 23.

09. 10 р. 1251-0-0). 2) Договір укладено з одним чоловіком, а в платіжних документах записаний інший чоловік. Раніше в такій ситуації податкові органи відмовляли у відрахуванні дружину, не вказаною в документах про оплату (Лист ФНС від 31.

08. 06 р. САЕ-6-04/876 @ (п. 1. 2.)). Однак тепер вони поміняли свою точку зору, пояснюючи її тим, що відповідно до статті 34 Сімейного кодексу РФ грошові кошти (в тому числі витрачені на навчання дитини) є спільною власністю подружжя.

Отже, обидва в рівній мірі беруть участь у витратах на оплату навчання дитини (Лист ФНС від 13. 03.

12 р. ЕД-4-3/4202 @). 3) Гроші за навчання дитини на прохання співробітника перераховує роботодавець, а потім утримує їх з доходів співробітника. У цій ситуації вирахування отримати можна, представивши до податкової інспекції довідку від працедавця про те, коли і в які терміни співробітник гасив свій обов’язок (Лист ФНС від 31. 08. 06 р. САЕ-6-04/876 @ (п.

1. 4. )). 4) На оплату навчання спрямовані кошти материнського (сімейного) капіталу.

Соціальний податкове вирахування не застосовується. Підстава абзац 5 підпункту 2 пункту 1 статті 219 НК РФ.

Освітній відрахування можна отримати за той рік, в якому платник податків поніс фактичні витрати на навчання (Лист Мінфіну від 18. 03. 10 р. 03-04-05/7-110).

Для цього потрібно звернутися до податкової інспекції за місцем проживання по закінченні року. (Докладніше про процедуру отримання вирахування см. Що таке соціальний відрахування і як його отримати?) Якщо відразу за вирахуванням ви не звернулися, у вас є ще три роки, щоб повернути гроші (п. 7 ст. 78 ПК).

Так, в 2013 році можна отримати соціальний відрахування на навчання, оплата якого здійснювалася в 2010, 2011 і в 2012 роках. Документи, необхідні для отримання вирахування, перераховані в Листі ФНС від 22. 11.

12 р. ЕД-4-4/19360 @. Це: — копії документів, що підтверджують ступінь споріднення і вік навчають (наприклад, свідоцтво про народження, документи, що підтверджують опіку, піклування); — копії документів, що підтверджують очну форму навчання (наприклад, довідка навчального закладу); — заяву на повернення ПДФО.

Як повернути гроші за навчання?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!




Комментарии закрыты