Як прописати дітей?

Як прописати дітей?

Постановка на реєстраці іонний облік новонародженої дитини, є важливим етапом в оформленні перших документів малюка. Відповідно до ст. 20 ГК РФ місцем проживання неповнолітніх, які не досягли чотирнадцяти років, або громадян, які перебувають під опікою, визнається місце проживання їх законних представників батьків, усиновителів чи опікунів. Відповідно до ст. 65 СК РФ місце проживання дітей при роздільному проживанні батьків встановлюється угодою батьків, тому дитина може бути зареєстрований за місцем проживання як батька, так і матері.

За чинним законодавством РФ для реєстрації неповнолітніх за місцем проживання батьків згоди інших осіб, що проживають у житловому приміщенні, не потрібно. Будь-який громадянин РФ може зареєструвати за місцем проживання своєї неповнолітньої дитини в житловому приміщенні, в якому ВІН САМ ЗАРЕЄСТРОВАНО ЗА МІСЦЕМ ПРОЖИВАННЯ (незалежно від того, чи є він власником житлового приміщення чи ні).

Для реєстрації неповнолітньої дитини НЕ ПОТРІБНО ПИТАТИ чийого БИ ЗГОДИ, окрім згоди другого з батьків, якщо він зареєстрований за місцем проживання в іншому житловому приміщенні. У разі, коли батько хоче зареєструвати дитину за своїм місцем проживання, а сам зареєстрований у житловому приміщенні, оформленому не так на праві власності, а за договором найму, то для прописки дитини згоди від наймодавця, інших членів сім’ї, які прописані, не потрібно (згідно статті 70 ЖК РФ). Чи була куплена квартира до шлюбу або після його укладення, ніякого правового значення для реєстрації також не має (цей факт визначає лише, що квартира не входить у спільну сумісну власність подружжя). Однак все може впертися в незнання, або повне ігнорування тонкощів законодавства на місці при подачі документів.

Можуть (і на практиці таке буває постійно) зажадати згоду власника (другого чоловіка). Якщо в паспортному столі Вам відмовлять у реєстрації, та ще дадуть письмову відмову Ви можете з упевненістю оскаржити його у вищих інстанціях або через суд. Відповідно до законодавства РФ (Наказ ФМС Росії від 20.

09. 2007 N 208) неповнолітньої дитини (дитини, яка не досягла 14 років) можна прописати тільки до батьків, тобто прописати малюка до бабусь, дідусів, тіток або дядькам не вийде. Згідно ст. 28 Правил реєстрації та зняття громадян РФ з реєстраційного обліку за місцем перебування та за місцем проживання в межах РФ реєстрація за місцем проживання неповнолітніх громадян здійснюється шляхом внесення відомостей про них до будинкові (поквартирні) книги або алфавітні картки батьків (опікунів).

Реєстрація за місцем проживання неповнолітніх громадян у віці від 14 до 16 років відбувається на підставі свідоцтва про народження з видачею свідоцтва про реєстрацію за місцем проживання. Отже, для реєстрації дитини необхідно 1. Заява матері (батька) з проханням про реєстрацію дитини за місцем проживання матері (батька). 2. Виписка з ФЛС (фінансово-особового рахунку) матері і батька (можна отримати в ЄЇРЦ). 3. Виписка з будинкової книги за місцем проживання матері і батька (видається в паспортному столі). 4. Довідка від другого батька, про те, що дитина не зареєстрований з ним за місцем проживання (РЕУ, паспортний стіл).

Але треба враховувати, що дана довідка не входить в основний перелік документів необхідних для реєстрації дитини і отже, якщо у Вас є проблеми з її отриманням або Ви не бажаєте витрачати свій час, то можете відстоювати свої законні права на реєстрацію дитини без цієї довідки. 5. Свідоцтво про народження дитини (оригінал та ксерокопія) або свідоцтво про встановлення батьківства. 6. Паспорти батьків (оригінали та ксерокопії). 7. Свідоцтво про шлюб. 8. Заява від 2-го батька, що він не заперечує проти реєстрації дитини.

При роздільному проживанні дана вимога незаконно, хоча працівники паспортного столу часто посилаються на частину 3 статті 65 Сімейного Кодексу РФ. Однак зазначеною частиною статті не передбачено написання яких публічних заяв і надання їх зацікавленим особам. Після того як всі документи зібрані і завірені начальником ЖЕКу, потрібно бути готовим до того, що паспорт заберуть на кілька днів. У результаті на свідоцтві про народження з’явиться маленький штамп на звороті: прописаний (а) до матері (батьку). З ЖЕКу необхідно отримати: довідку про прописку дитини і про спільне його проживання з батьком (для отримання допомоги).

Ніяких перерахувань і мит платити не потрібно це безкоштовно. Не лякайтеся такого довгого переліку документів більшість з них ви зможете отримати в ЖЕКу в день звернення, а решта у вас можуть і зовсім не зажадати. Тому, насамперед, потрібно взяти документи, які вже є у вас на руках, і прийти з ними в паспортний стіл, в деяких випадках цього цілком достатньо. Якщо ж ні, то, принаймні, ви дізнаєтеся точний перелік необхідних документів.

Що стосується строку здійснення реєстрації новонародженої дитини за місцем проживання, то законодавчо він не встановлений. Незважаючи на це, рекомендуємо вам не затягувати з реєстрацією, у зв’язку з тим, що ч. 2 ст. 19.

15 Кодексу про адміністративні правопорушення передбачена адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафу в розмірі від 2000 до 2500 рублів за допущення громадянином проживання в займаному ним або в належить йому на праві власності житловому приміщенні осіб без реєстрації за місцем проживання. Органи внутрішніх справ накладають дані штрафи, не беручи до уваги відсутність законодавчо встановленого строку здійснення реєстрації новонародженої дитини.

Інформація надана юридичною фірмою Логос.

Як прописати дітей?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!




Комментарии закрыты